Instagram Mağazamı Nasıl Büyütürüm?

0
543

Instagram neredeyse Facebook’u geride bırakacak kadar çok sevilen bir mecra oldu. Bu sebeple de markaların da etkin hale geldiği bir sosyal medya alanından söz ediyoruz. Instagram mağazamı nasıl büyütürüm sorusu ise pek çok kişinin aklını kurcalıyor. Çünkü burası satış yapmak için son derece uygun bir alan. Siz de bu işin püf noktaları nelerdir, neler yapmam gerekir diyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz. Sadece okumaya devam edin, size bu işin temelini anlatacağız.

  • Instagram mağazamı nasıl büyütürüm diye soranlar için öncelikle Instagram’ın fotoğraflar üzerine kurulu bir alan olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Yani burası görselliğin önem kazandığı bir alan… İyi fotoğraflar ise her zaman çok geri dönüş sağlar. Paylaştığınız görseller ile kişileri alışveriş yapmaya teşvik etmeniz gerekiyor. Bir de ürününüzü doğru yansıtmalısınız.
  • Sadece kaliteli görseller de yeterli değil üstelik. Paylaştığınız görsellerin belli bir temaya bağlı olması gerek. Bu son zamanlarda Instagram mağazamı nasıl büyütürüm diye soranlar için en önemli madde haline geldi. Çünkü hesabınızın belli renkler, renk tonları ve tarz üzerine kurulu olması, göze hitap etmesi demektir.
  • Instagram mağazamı nasıl büyütürüm sorusunun cevaplarından biri de şüphesiz ki reklamlar… Instagram üzerinden tanıtım yapabilir, ücretli reklamlar verebilir ya da takipçisi çok olan hesaplara reklam ve tanıtım yaptırabilirsiniz. Her iki şekilde de insanlara ulaşmayı başaracaksınız. Ayrıca memnun müşterilerin yorumlarını paylaşmak da etkili bir tanıtım yöntemi olarak kabul edilebilir.
  • Instagram’ın yeni özelliklerini doğru kullanmayı bilmek gerekiyor. Instagram mağazamı nasıl büyütürüm diye soruyorsanız ve hikâye ya da canlı yayın özelliğini kullanmıyorsanız eksik bir şeyler yapıyorsunuz demektir. Her iki özellik de Instagram kullanıcıları tarafından çok seviliyor. Bu yüzden de daha fazla takipçiye sahip olmak için Instagram’ı tüm özellikleri ile tam anlamı ile kullanıyor olmalısınız.

Son olarak ise Instagram mağazamı nasıl büyütürüm diye soranlar için önemli bir öneriye yer verelim. Hashtag kullanımı! Doğru Hashtag kullanımı sizi oldukça üst sıralara çekebilir. Kesinlikle fotoğrafınız ile alakalı olan Hashtag’leri kullanmalısınız ve çok kullanılanlar öncelikli olmak üzere şehrinize özel olanlara da yer vermelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz