KEŞFET BÖLÜMÜNE ÇIKMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

0
498

İnstagram keşfet bölümü, fotoğraflarınızın konumlarını veya etiketlerini kullanarak sizin beğendiğiniz içeriklerin durumuna göre oluşan postlara yer vermektedir. Keşfet sekmesi sayesinde yeni içerikler ve yeni kişileri keşfedebilirsiniz. Burada sadece tanıdığınız ve takip ettiğiniz kişilerin paylaşımlarını değil, beğendiklerinizle alakalı tanımadığınız kişilerin popüler paylaşımlarını görebilirsiniz. İnstagram uygulamasını kullanan herkes çok olmasa da zamanın bir kısmını keşfet bölümünde harcar. Kısacası, keşfet bölümüyle daha fazla kitleye erişebilirsiniz. Bu yüzden insanlar faklı yollar deneyerek keşfet sekmesine çıkmaya çalışıyor. Bizde makalemizde en doğru ve hızlı şekilde keşfet bölümüne nasıl çıkılır bundan bahsedeceğiz.

    İlk olarak, hepimizin de bildiği gibi profilinizin herkese açık olması gerekmektedir. Mutlaka paylaştığınız fotoğraflara konum eklemelisiniz ve fotoğraflarınız kaliteli olmalı. Bu sayede insanlar sizin nerede fotoğraf çekildiğinizi öğrenebilecek ve konumlar bölümündeki gönderilerde de çıkmanız mümkün hale gelecektir. Bunun yanında fotoğrafla ilgili hashtag kullanıp açıklama eklemek büyük bir önem taşıyor. Ama abartılı hashtag kullanımından kaçınmalısınız. Eklediğiniz açıklamalar fotoğraflarınızı doğru kelimelerle ifade etmeli. İçeriklerinizle ilgili doğru, hatasız bilgiler verirseniz kısa sürede keşfet sayfasına çıkma şansınız artacaktır. Keşfette yer alan gönderiler genellikle yakın zamanda paylaşılmış gönderilerdir. Yani doğru zamanda paylaşım yapmak çok önemlidir.

     Aktif olup düzenli olarak paylaşım yapmak ve hesabınızın yüksek etkileşim alması sizin için büyük bir avantajdır. Etkileşim almak ise takipçilerinizle alakalı bir durumdur, takipçilerinizin organik olması gerekir. Bu konuda yardım almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz