MARKALAR İÇİN ETKİLİ İNSTAGRAM KULLANIMI

0
617

       İnstagram kullanan 895 milyona yakın kullanıcı var ve bu sayı her gün giderek artmakta. İnsanların anılarını, eğlenceli fotoğraflarını, çektiği manzara resimlerini paylaştıkları bu platform markalar için de büyük önem taşımakta.

Birçok marka dijital pazarlama aracı olarak instagramı da kullanır, çünkü müşteri neredeyse orada olmak pazarlamanın temel kurallarından biridir. Bu yüzden markalar hem adını daha fazla duyurmak hem de yeni müşteri kitlesi oluşturmak için bu uygulamayı fırsat olarak görüyor.

Bazı satıcılar başarı merdivenlerini tırmanırken, platformda yaptığı hatalar ile markanın sıkıcı hale gelip, itibarının düşmesine sebep olabiliyor. Peki uygulamayı etkili bir şekilde kullanmamız için yapmamız gerekenler nelerdir?

      Profil resminiz, kullanıcı adınız, paylaştığınız içerikler tamamen markanızı yansıtmalı. İtibarınızı arttırabilmek adına verdiğiniz hizmetlerin, ürünlerin kaliteli görsellerini kullanmalısınız. Ürünlerinizin ne işe yaradığını, hangi alanlarda kullanılacağını bilgilendirmek için instagramın ‘ hikaye ’ özelliğini kullanabilirsiniz. Banal ve bilindik görsel paylaşmaktan kaçının. Kullanılan görsellerde sıkıcılığın önüne geçebilmek için ise aynı kareler birbirini tekrarlamasın. Bazen sık paylaşım yaparak ürünlerinizi fazla övmek takipçiler üzerinde ters tepki yaratabiliyor. Bu yüzden yapacağınız paylaşımların planlaması olsun. İnsanlar için alışveriş yapacağı markanın verdiği güven çok önemlidir. Takipçilerinizin güvenini kazanabilmek için ürünlerinizin piyasaya çıkmadan önceki yapım aşamalarını paylaşabilirsiniz. Belirli zamanlarda kampanyalar düzenleyip insanların sizi takipte kalmalarını sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz